Hodnocení měsíce - říjen 2017

 

Měsíc říjen nám přinesl spoustu zážitků. Hned první říjnový týden nás do školky přišel zvěčnit pan fotograf, v zelené barvě jsme oslavili Světový den zvířat a užili si návštěvu dravých ptáků.

Abychom nezaháleli ani po fyzické stránce, dali jsme si pořádně do těla při Běhu Klamovkou, kde zvítězil každý, kdo doběhl do cíle. Velkou událostí pro nás všechny byl Pohádkový les, který se díky opravdu nádhernému počasí velice vydařil. Moc se nám také líbilo, když nám děti ze základní školy Nepomucká přišli předčítat pohádky a nakonec si s námi i trochu pohráli. Skvělou kulturní vložkou byla návštěva kina- Šmoulové a také naše výtvarné tvoření s názvem Podzimní les, které je k vidění na výstavě na plotě školky.

Podzim už je v plném proudu, a tak jsme si povídali o proměnách v přírodě, učili se poznat jednotlivé druhy stromů, umět je třídit a přiřadit k nim správné listy a vše jsme pak zakomponovali do našeho výtvarného tvoření a další práce ve třídě.

V rámci projektu Zdravá výživa jsme se dozvěděli mnoho o tom, co je pro naše tělo zdravé a co nám naopak škodí, pracovali jsme hodně s ovocem a zeleninou, které si děti donesli na ochutnávku z domova a ve skupinkách jsme si zkusili připravit naší zdravou zeleninovou pomazánku, kterou jsme si pak také mohli s chutí sníst.

Domečky, které děti doma spolu s rodiči vytvořili, jsou opravdu nádherné a máme velkou radost, že se jimi můžeme ve školce nejen kochat, ale také je využít při práci. Například při stavbě velkého města, kde si každý vybral vhodnou lokalitu pro svůj domeček a dále si ho zveleboval (například zahrádkou). Tvořili jsme cesty, chodníky a silnice, železniční dráhu a také přidávali další důležité budovy, které v žádném městě nesmí chybět. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na zelené parky a dětská hřiště. Stavba to byla opravdu velkolepá.

Tento měsíc jsme také velmi aktivně pracovali s interaktivní tabulí, což děti moc baví. Procvičovali jsme přiřazování, třídění, grafomotoriku, počítání a další a další velmi důležité oblasti.

Nesmíme zapomenout zmínit ani oslavy několikerých narozenin a svátků a věříme, že všichni oslavenci si to s kamarády moc užili.

Těšíme se na další měsíc a na vše, co s sebou listopadový větřík přinese :-)