Hodnocení měsíce - září 2018

 

Školní rok jsme odstartovali plní nové energie po letních prázdninách. Poznali jsme se s novými kamarády nejen u nás v Dráčcích, ale i v ostatních třídách a všechny jsme mezi sebe rádi přijali.

Krom toho, že jsme ve třídě tvořili, cvičili, zpívali, tancovali a učili se novým zajímavým věcem, během měsíce září jsme se také seznámili s našimi značkami, povídali si o tom, co to jsou rodové erby, k čemu slouží a každý jsme představili ten svůj. Přivítali jsme začínající barevný podzim a důležité bylo také připomenout si s paní učitelkou bezpečnost v celém areálu školky i v okolí, aby se nám nic nestalo.  

Velmi přínosný byl Multikulturní seminář pro děti, kde jsme si připomněli, že existují různé národy a kultury a také to, že když je někdo odlišný, neznamená to, že je špatný, ba naopak- může nás něčím zajímavým obohatit a my zas můžeme jeho naučit něco pěkného z našich zvyklostí. Zavítali k nám také stomatologové z Univerzity Karlovy, aby si s námi popovídali o tom, jak správně máme pečovat o naše zoubky.

Když se počasí konečně umoudřilo a vykouklo na nás sluníčko, vyrazili jsme společně i s třídou Čertíků na krásný výlet do lesoparku Cibulka. Cestu tramvají jsme zvládli jako opravdoví předškoláci a procházku v parku si moc užili.

Už se moc těšíme, jaká dobrodružství nám přinese další měsíc :-)