Hodnocení měsíce - říjen 2017

 

Pro Kulihrášky byl měsíc říjen, měsícem plným objevů, her, poznávání, zpívání a hlavně radosti. Všichni se už známe a jsme kamarádi. Ve školce jsou děti usměvavé a šťastné. Mají rády zpívání i pohyb, tvoření i recitování. Ze začátku měsíce nás čekala naše první společná fotografie a dětem to opravdu sluší. Také jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když máme ve školce barevný den, a tak jsme se 4. října všichni oblékli do zelené barvy a připomněli si něco o zvířátkách. Aby toho nebylo málo, když už jsme si povídali o zvířátkách, přišla, nebo spíše, přiletěla se na nás podívat. Viděli jsme sovu, hrdličku, káně, orla, papoušky a králíčka. Ptáčci se nám moc líbili, mohli jsme si je pohladit, nebo nosit na ruce, byla to opravdu zábava. Papoušek nám létal po třídě a dokonce dělal kotrmelce.

Naše nejmenší hradní bytosti si do školky nosili opravdu krásné erby a úžasné domečky. Další týden jsme se s dětmi těšili na týden zdravé výživy, nosili jsme si ovoce a zeleninu, ochutnávali jsme, poznávali, povídali si o zdravé stravě a o správném čištění zoubků. Také jsme si sami vyrobili a sami namazali zdravou pomazánku, která nám moc a moc chutnala. Už víme, co je zdravé a co zase moc zdravé není. Protože dbáme na naše zdraví, víme, že je důležité i sportování, a tak jsme nastartovali naše rychlonožky, nandali si běžecká čísla a závodili jsme v parku Klamovka ostošest.

Dbáme i na to, aby naše školka byla krásná, a tak jsme se podíleli i s dalšími třídami na podzimní výzdobě plotu naší školky, ty krásné houbičky, jsou naše. Dalo nám to spoustu práce, ale my jsme šikovní a můžeme se houbičkami pyšnit.

Stále myslíme na naše kamarády ptáčky a tak jim pravidelně doplňujeme krmítko, venku pozorujeme změny v přírodě a sbíráme kaštánky. Nejlepší byl náš malý výlet do klubu Klamovka, kde jsme viděli krásné divadlo o „Bramborovém království“. Jestli si vaše děti stále zpívaly píseň o bramboře, mají to z tohoto divadla.

Hodně tvoříme, jak si můžete všimnout na nástěnkách, trénujeme jemnou a hrubou motoriku, učíme se básničky a písničky. Všechno nám jde krásně.