Hodnocení měsíce - září 2017

 

Měsíc září byl měsícem, ve kterém ti nejmenší hradní bytosti objevovaly hrad. Někteří z nich viděly hrad poprvé a bylo potřeba, aby se na hradě dobře orientovaly. Paní učitelky se těm nejmenším Kulihráškům věnovaly z plných sil. A musí říci, že snaha a píle se vyplatila. Kulihrášci zvládají s malou dopomocí chodit na hradní toalety, oblékat se v šatně, také s dopomocí, poslušně a potichu sedí v jídelně, kde ochutnávají hradní dobroty, držení lžíce není žádný problém. Umíme si hrát na zahrádce a dokonce, jsme navštívili park, ve kterém jsme zkoušeli, jak se držíme ve dvojici, a jak chodíme v zástupu po chodníku.

Dbáme i na hradní zvěř, a tak pravidelně krmíme naše ptactvo. Nejvíce pochvaly si ale Kulihrášci zaslouží za práci ve třídě. Jsme sice malincí, ale za to hodně šikovní. Naučili jsme se za pouhý měsíc několik básniček, písniček i dva tanečky. Můžeme říci, že jsme docela hudebně nadaná třída, a to je moc dobře. Ale u písniček to nekončí, každé ráno protáhneme svá tělíčka a snažíme se napodobovat paní učitelku, jak cvičí. Jsme také výtvarníci a umíme vyrobit podzimní ovoce, modelovat z modelíny, obtiskovat své ručičky nebo čmárat let vlaštovky.

Přivítali jsme také návštěvu na hradě, a to paní zubařku a pana zubaře, který nám radil, jak si správně čistit zoubky. A druhá návštěva, nám hrála divadlo o cizinci jménem Momo a české holčičce Kačce. Snažili se nám tím vysvětlit, jak se může cítit kamarád, který pochází z cizí země a neumí mluvit česky. Proto paní učitelky hodně pracují s dětmi s odlišným mateřským jazykem a přejí si mu pomoci s adaptací do školního systému a hlavně ho naučit český jazyk, aby rozumělo.

Nebojte se, vždycky zbyde i nějaký ten čas na hraní. Nejraději máme lego, koleje, autíčka a pro holky panenky, kuchyňku a kočárky.

Jsme šikovná třída a těšíme se, co nového se naučíme v dalším měsíci.