Hodnocení měsíce - září 2017

 

V měsíci září se děti seznámily s naším hradem, hradní stráží (paní učitelky a zaměstnanci školy) a princeznami a rytíři (děti ve školce) a pomalu se začaly zařazovat do chodu naší třídy Rarášků. Děti byly poučeny o bezpečném pohybu a chování v budově školy i mimo budovu. Seznámili se se jmény svých kamarádů a se značkami. Vysvětlili jsme si pravidla na třídě, které děti pochopily a snažíme se je dodržovat.

Začali jsme pracovat na našich erbech doma i ve školce, kreslili jsme pastelkami, voskovkami, temperovými barvami, tužkou. Lepili jsme si z papírků podzimní strom, vybarvovali hrušky a zkoušeli i grafomotorické listy. Opakovali jsme písničky a básničky, které známe a mnoho nových naučili. Při seznamování jsme často zařazovali pohybové hry se zpěvem.

Ale hlavně jsme se seznámili s hračkami na třídě a kde co v našem hradu-budově najdeme. Kde najdeme jiné třídy, kde jsou toalety, umývárny, sklep, terasy, ředitelna.

Zasportovali jsme si při Běhu Klamovkou, kde zvítězili úplně všichni.

Podařil se nám i výlet na Kampu. Cestu tramvají jsme zvládli, počasí nám přálo a učili jsme se poznávat zákoutí našeho krásného města Prahy. Už bychom měli znát název řeky Vltavy, parku Kampa, Karlova mostu, Čertova mlýna a mnoho dalších. Cílem těchto třídních výletů je právě poznání Prahy.

Celý měsíc září jsme rozvíjeli naší fantasii na tvořivých dílnách-kreslení na porcelán, keramické dílny, tvoření z papíru, látky a krepového papíru, kresby na textil, zažehlování korálků, mačkání papírů a výroba koláží a glazování. Září bylo hodně tvořivé.

Tento měsíc hodnotíme jako velice kladný pro start do nového školního roku.